emaannn
emaannn emaannn
  • 05-05-2021
  • Mathematics
contestada

If you want to eat a lot of bear, what's the cheapest way
to get your fix? Use the prices below.
A package of 352 mini bears costs $6.99.
A package of 587 regular bears costs $8.88.
One Super-bear costs $29.99.

Respuesta :

patelprathit4 patelprathit4
  • 05-05-2021

Answer:

fghf

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

What is diplomatic protocol? Explain.​
What is the solution to the inequality x2 + 2x ≤ 24?
Why is crystal of oxalic acid regarded as a primary standard solution ?
A shirt costs ₹(a2 –ab -b2 ) , a pair of trousers cost ₹(2a2 +8ab-2b2 ) and a pair of shoes cost ₹(a2 –3ab+4b2 ) .After collecting these three items from the st
Express your view on the topic " Word is Stronger than Sword "​
ASSEMBLEZ USE THE VERB AVOIR AND COMBINE ELEMENTS
Helpppp please , fast
Measure: Titrate the sulfuric acid analyte (H2SO4) with the sodium hydroxide titrant (NaOH). How much 1.00 M NaOH is needed to neutralize the H2SO4?
the design of the research could be any of the following general classfication descriptive correlation casual experiment time serieds
The propotion, 6/8 x x/36 can be solved using the Cross Product Property. Which equation correctly represents the Cross Product Property?