fdonaldss fdonaldss
  • 01-12-2016
  • English
contestada

chin bought 12 pounds of apples for $6 use the ratio table to find the cost of bying 3 pounds of appels

Respuesta :

nerdvodka
nerdvodka nerdvodka
  • 01-12-2016
Not sure why this is in the English section, but the answer is 1.50.
Answer Link

Otras preguntas

Answer this question pls!! (Will give Brainliest)
write a 5 paragraph argument about the holocaust. It must include a claim, evidence, counterclaim and closing.
Can you create an empire by conquering a large area of land beyond your own borders.
Define The word,' Enchanted'.​
Do people have equality today? If so, what are some examples? If not, why is there inequality and what can be done to change that? Explain.
How would a short video reenactment of this passage help to make the events clearer to the reader? A. By showing all of the words Helen Keller had made with her
what is biosphere? what are the main elements of biosphere ?​
How does natural selection, or the concept of “survival of the fittest,” affect us?
Definition of a circle with centre A
Create and solve a real-world problem that requires dividing 14.7 by 1.4.