ndeyeawasylla ndeyeawasylla
  • 15-04-2021
  • Mathematics
contestada

If the cost of production is 20 per 17 inches ^2. why does the dough cost $2 and not say
$27 ($2*7') ?

Respuesta :

shapra834 shapra834
  • 16-04-2021

Answer:

111.32 Answer =)

1Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

How to find maximum and minimum values of a parabola
The writer is considering deleting sentence 16 (reproduced below) from the passage. Thus, it is very important for teenagers to get back into the workforce so t
5/6 + 5/6 = ? ? = 10/6 10/6= 5/3
Which equation is true? 9x2 – 25 = (3x – 5)(3x – 5) 9x2 – 25 = (3x – 5)(3x 5) 9x2 – 25 = –(3x 5)(3x 5) 9x2 – 25 = –(3x 5)(3x – 5).
Olivia looked under a microscope and saw tiny protists moving around on the slide from water in a pond near her house. She remembered what she had leamed about
Please help me!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
184 cm sq one one of it's leg is 16 cm long.find the length of the other leg.
3l of ice cream is 10$ 4l of ice cream is 12% which is the better choice​
Sudden cardiac death, also called cardiac arrest, is most often caused by an arrhythmia called ______.
The moon is ______km away from Earth.