sheleahwhite sheleahwhite
  • 15-04-2021
  • Mathematics
contestada

Find the unit cost if 7 dozen carnations cost $10.15. Show work.

Respuesta :

marvionna marvionna
  • 15-04-2021
i need below help!!!
Answer Link

Otras preguntas

how did the invention of the gutenberg press affect the renaissance
Alfonso studied the magazine pictures of rock stars for a hairstyle. He liked the way Prince looked—and the bass player from Los Lobos. Alfonso thought he would
The equation below is a horizontal line. x = 5 true? or false?
Ginny wants to decorate the gift she got for her friend by putting a rose on each vertex of the package. The package is in the shape of a rectangular pyramid. H
a sentence with an indirect object must also havea. a direct objectb. a linking verbc. no helping verbd. none of the above
Someone help me please Type 1 paragraph about valentine day
Mark's age, x, is 6 times his age 2 years ago. Which equation represents the statement? A. X=6x+2 B. X=6(x-2) C. X=6x-2 D. X=2x+6
Mrs.Gill won certain prize money in a cooking competition.She spent half of the prize money on the clothes,one third on grocery and gave away the remaining Rs.2
At a recent staff meeting, the director of the centerville diagnostic imaging center told the staff, "our clients hate to waste time in a waiting room, and they
do you estimate a surplus or deficit in your monthly budget