diazlinda619
diazlinda619 diazlinda619
  • 14-04-2021
  • Mathematics
contestada

I need help with this question can you guys help me ​

I need help with this question can you guys help me class=

Respuesta :

mdevine18 mdevine18
  • 14-04-2021

Answer:

$18.5

Step-by-step explanation:

You just add up all the costs and divide them by two and then you would get your answer

Answer Link

Otras preguntas

Teens are at a higher risk of using illegal drugs because
Which phrase best describes the term fresco? A.a type of painting done by applying pigment to damp plaster B.a stained glass window that depicts events in the l
Which describes the calculations that could be used to solve this problem? Levi has 50 hot dogs to pack into boxes and bags. He has one box that will hold 15 h
Yeasts, molds, and certain pathogenic agents are classified as __________.
Conduct an investigation on the extent which media reflects a South African democratic society. In 1 page, comment using relevant examples whether it reflects A
which of the following questions can be answered scientifically
how long does food spend in the large intestine before it goes into the rectum and anus?
When looking up at the clouds, you can usually make out different shapes and figures with _____.
20% of what number is 14
Using your knowledge of the geography of the Middle East, which country would LEAST likely benefit from oil production? A) Iran B) Iraq C) Israel D) Saudi Ara