noorjana22 noorjana22
  • 14-04-2021
  • Mathematics
contestada

If apples are 6 for $2.70, how much is one apple?

Respuesta :

SPDLearns
SPDLearns SPDLearns
  • 14-04-2021

Answer:

0.45

Step-by-step explanation:

2.70 / 6 = 0.45

Answer Link
2animallover6754
2animallover6754 2animallover6754
  • 14-04-2021

Answer:

1 apple is 2.2

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Individuals who regularly exercise too hard, too often are likely candidates for A. heart attack or stroke. B. a career in fitness. C. exercise burnout. D. car
how can you reduce 60 over 80
Suki buys dog food in 13.4-pound bags. She feeds her dog 0.3 pound of food twice a day. How many full days will the bag of food last?
The diagram shows a square, of side length x. Inside the square is a shaded triangle with a vertex at a perpendicular distance y from the top edge. If y=1/4x, c
Which sentence has correct capitalization? He was looking for Brenda in the restroom of the Italian Vine restaurant, but Jim found her first. He was looking for
What is the density of an object with a mass of 86.8g and volume of 6.2cm cubed.
How do you find the surface area if your radius is 5 and your length is 10
What is 4/7 as a decimal and percent?
Give THREE examples of diversity within a society in relation to - Interests, beliefs & age
•What 3 things determine the size of a wind generated wave?