niya12345678712 niya12345678712
  • 14-04-2021
  • Mathematics
contestada

Question 1:
At Winn Dixie, a bag of chips costs $2.50. Write
an expression that can be used to find the cost of
buying any number of bags of chips.

Respuesta :

8m72rrnmts 8m72rrnmts
  • 14-04-2021
$2.50x would be your answer
Answer Link

Otras preguntas

hey cute people question is the picture pls help me answer this :c thanks
Please help meee! It would be awesome if you can!
Which of the following people is most likely to be suffering from depression? A. Violet is a very talented and a very competitive tennis player. She loses her
Delegates at the constitutional convention had to balance states right with
Antagonist of butterfly circus
Is a relationship to a seaweed and a crab plIs a relationship to a seaweed and a crab plz help
Name the men who signed the Declaration of Independence for NC​
Identify (with textual evidence) Torrence's view about telling children scary stories.
How do I even solve this? Someone please help
Compare 11/3 and square root 11