bxbysnowy bxbysnowy
  • 14-04-2021
  • Mathematics
contestada

A store sells avocado for $2.80 per pound. What is the cost of a 2 1 pounds of avocado?
4

Respuesta :

06gavin2133 06gavin2133
  • 14-04-2021
$58.80 you need to multiply 2.80 x 21 to get your answer
Answer Link

Otras preguntas

statistics : 1. Here are the average temperatures in Houston, TX for each month in 2014 (measured in oF): please answer the questions on the image below
6. Fuels derived from living things are known asA. biomass fuelsO B. electricityOC. synthetic fuels.O D. hybrid fuels.BackNextReview Answer Selections
For anyone who read my brother sam is dead : a paragraph describing the setting and its impact on the story.
Who is president us
Chang had a balance of −$526.25 in his bank account, and Shane had a balance of −$321.75 in his bank account. Which statement explains why Chang owes the bank
Bacterial cells such as escherichia coli transfer pieces of genetic material in a process called a. binary fission. c. conjugation. b. mitosis. d. sexual re
Which of the following processes does the body NOT use protein to perform?A. repairing musclesB. producing hormonesC. making hemoglobinD. creating amino acidsPl
The blood-brain barrier occurs when the physical structures of the brain prevent blood from intermingling with the extracellular fluid of brain cells. This sepa
A piggy bank contains quarters and dollar bills. There is at least $18 in the piggy bank and at least 20 quarters. Which of the following systems correctly des
A force of 6N and another of 8N can be applied together to produce the effect of how much newtons?