hmsretygfhk hmsretygfhk
  • 14-04-2021
  • Mathematics
contestada

Marget works at a bakery. She is paid 300 every week

Marget works at a bakery She is paid 300 every week class=

Respuesta :

Jsf09
Jsf09 Jsf09
  • 14-04-2021

Answer:

B

Step-by-step explanation:

12x + 300 = 450

hope this helps

Answer Link

Otras preguntas

3. Assuming you like juice and cider equally, which product is the better deal? Cider $7.00/gallon Juice $2.39 for 8 4.23 oz boxes
Without graphing, which of the following do you think would best describe the graph of the function y = x^8? It is similar to y = x. It is similar to y = x2 It
Ruben has 20 apples Mary has twice as much how many apples does Mary have?
5 Points Which of the following statements regarding nonwhite students in California is true? O A. They were allowed to be taught by non-certified teachers only
Each house must have an approval of the other to adjourn
What are the species that no longer exist on earth known as
how does environm contribute to communication ???negative or positive ​
How to do lewus dot on SF6
What’s 20 divided by 20 im tired
This is giving me a hard time