900023747
900023747 900023747
  • 14-04-2021
  • Mathematics
contestada

find the unit rate 256 miles per 8 gallon

Respuesta :

krix7 krix7
  • 14-04-2021

Answer:

Step-by-step explanation:

12 because you need to divide

Answer Link
Аноним Аноним
  • 14-04-2021

Answer: 32 miles per 1 gallon.

HOPE THIS HELPS

Answer Link

Otras preguntas

✨✨Answer number 7please ✨✨
Can someone please help???
Why are DNA fingerprints are more reliable than hand fingerprints in solving crimes.
1 litre is equal to how many decalitre​
The first Women's Rights Convention was held in: Question 4 options: Niagara Falls, NY Seleca Falls, NY Seneca Falls, NY Sonoma Falls, NY
14) The words/phrases of at most, no more than, no greater than, and maximum all represent which inequality symbol? A) greater than or equal to B) less than C)
Evaluate the expression when a = 10, b = 9, and c =4 a+9c
PLEASE HELP ME ASAPPPP
A bag of 12 oranges costs $2.99. What is the cost per orange?
Please help I'm not the best at word problems and I really need help​