lynai218
lynai218 lynai218
  • 14-04-2021
  • Mathematics
contestada

Jose graphed the amount of money paid in relation to the number of avocados bought. Which stamens best describes the unit rate for the graph below?

Jose graphed the amount of money paid in relation to the number of avocados bought Which stamens best describes the unit rate for the graph below class=

Respuesta :

feithnonnie
feithnonnie feithnonnie
  • 14-04-2021

Answer:

[tex]c \: 5dollar \: each[/tex]

Answer Link
damerahli
damerahli damerahli
  • 14-04-2021

Answer:

its avocados cost $5.00 each ( its c)

Answer Link

Otras preguntas

6. One bag of pretzels costs three dollars. Five bags of pretzels costs $10. Which has the lower unit price?
A gasoline and oil mixture for a power lawn mower is 500mL of oil to 8 L of gasoline. You have no more than 12 L of gasoline. How much oil should be used?​
Order these decimals from least to greatest pls 1.2; 0.12; 12; 0.012; Order these decimals from least to greatest pls 9.7; 9.71; 9.68; 9..90
6) please help would mean a lot
help me solve for 11 and 12 please
-2= g-9 solve asap....................................................
How long does it take the Impala animal to reproduce?
Which statement describes the best strategy for managing stress?A. Ignoring conflictsB. Taking a deep breathC. Carrying a weaponD. Arguing with your friends​
If santa slides 5.00 m before reaching the edge, what is his speed as he leaves the roof?
please help me 2x-7/8+x=2x+7/2+5