Halstead82 Halstead82
  • 14-04-2021
  • Mathematics
contestada

One apple costs .55 at the grocery store. Customers recieve one free apple for every 8 apples they buy

Respuesta :

solvingyourproblems
solvingyourproblems solvingyourproblems
  • 14-04-2021

Answer:

Need more info

Step-by-step explanation:

What are we trying to figure out here?

P.S. I am not collecting the Brainly points, I will fix my answer once you fix the question! Thanks!

Answer Link

Otras preguntas

List four methods that can be used to separate mixtures and give an example of each method?
A combined total of $46,000 is invested in two bonds that pay 4% and 9.5% simple interest. The annual interest is $3,490.00. How much is invested in each bo
A combined total of $46,000 is invested in two bonds that pay 4% and 9.5% simple interest. The annual interest is $3,490.00. How much is invested in each bo
I Am A Number That Is Double The Product Of 2 And 7. One Of My Factors Is 7 What Is My Other factor
How do you multiply to find an equivalent fraction of. 3/10
Explain the transition from the Roman society to medieval society. Politically, Socially, Religiously, and economically. How did this thing change Rome to a med
what is 33 1/2 of 24 and 37 1/2 of 80 and finally, what is 66 2/3 of 45
What is a good sentence for the word orbit?
answer the following math question: which place value changed in 6652+600+1000=
Why was Charles Darwin considered to be a revolutionary?