vvnkolos2009 vvnkolos2009
  • 13-04-2021
  • Mathematics
contestada

Winy bought 9 light bulbs at a cost of 1.19 cents each. how much did winy spent in all of the light bulbs

Respuesta :

SCG1171 SCG1171
  • 14-04-2021

Answer:

$10.71

Step-by-step explanation:

$1.19 * 9 = $10.71

Answer Link

Otras preguntas

What adds the element Carbon to the environment?
how can a decimal be converted to percentage?
find the product. tell which strategy you used. 4X6x50
Which expression best represents the difference between triple a number and double a number? a. 3x - 2x b. 2x - 3x c. x3 - x2 d. x2 - x3
there are 64 fifth graders at parks school. 3/8 of them bring their own lunch to school. how many of them bring their own lunch?
what is the reciprocal of 2 7/10
Three times geoffs age plus 3 is myrkas age. myrka is 48. what is geoffs age?
what happened 100 years ago in jrotc
One example of a very complex land ecosystem full of thousands of kinds of living things
Which shows a way to find 15×32