rosslandzoe
rosslandzoe rosslandzoe
  • 13-04-2021
  • Mathematics
contestada

20 apples cost R12.What will 16 of the apples cost?​

Respuesta :

dineolebese92
dineolebese92 dineolebese92
  • 14-04-2021

Answer:

192

Step-by-step explanation:

you take 12 and multiple it by 16:

R12×16=R192

Answer Link

Otras preguntas

Please help me, answer displayed below, please give a full explanation
what the fact family for 4,6,10 I got b 10-6=4 10-4=6 4+6=10 6+4=10 what your answer​
The L.C.M of 6 and 15 is what? first person Brainliest answer​
Lesson 4-4 Homework The question is attached below :)
Draw a diagram of a cell in anaphase 2
Margaret and Donovan are twins. They have each kept track of their heights every year since they were 5.Donovan wrote an equation to track his height: h = 105 +
using the spinner above, what is the probability that you will land on red or blue?
Help me urgent please
A car travels a certain distance at x km/h in 12 hours. If it travels of the way at km/h and the rest at 4x km/h, how many hours does it take to travel the way
What stimulated the economy?