dandod085 dandod085
  • 13-04-2021
  • Mathematics
contestada

Please solve this for me

Please solve this for me class=

Respuesta :

26wiltb
26wiltb 26wiltb
  • 13-04-2021

Answer: $800 because if you have a light that is $2,000 and it loses %10 of its price per month, and June is 4 months away, then it is only $800.

4 x .1 = .4 so $2,000 x .4 = $800

Answer Link

Otras preguntas

3.18 lbs peaches at $.99 and 1.35 lbs at $1.09 and 1.98 lbs at $1.19. How much is the bill
what is the mass of a proton equal to
Have you ever put on a pretense? Explain.
Michael's car ran over a nail, which made a hole in one tire. at what point will air stop pouring out of the hole in the tire.​
el lanzamiento de un dado 5 veces considerando los sucesos a=2,3,2,4,6. halla la probabilidad que el saga el 2. halla la probalidad de que salga Ñ ha el 5.​
A batch of snack mix made of dried fruit and nuts contain 744G of nuts the ratio of nuts to dried fruit by weight is 12 to 13 how much does a batch of snack mix
What substance was used to fill the nostrils during the mummification process
Medicine taken by a patient breaks down and eventually leaves the patient’s system. Suppose a dose of 60 milligrams (mg) of medicine is given and it breaks down
List 10 exit interview questions
In a recent poll of 1000 adults, 55% of the respondents said that the use of marijuana should not be made legal. In the same poll, 20% of the respondents said t