chanseingram chanseingram
  • 13-04-2021
  • Mathematics
contestada

John has $2.10 in his pocket. He is going to purchase packs of gum for $0.26 each. How many packs of gum can John buy?



PLZZZ HELP

Respuesta :

devyne10778 devyne10778
  • 13-04-2021
I believe it should be 8 packs of gum
Answer Link

Otras preguntas

I cannot figure this out
Glucagon is a __________ that increases the amount of glucose by stimulating the liver to convert glycogen into glucose for release into the bloodstream.
I NEED HELP QUICK. PLEASE HELP ME WITH THIS QUESTION! Use the following prompt to answer the questions. Question 1: En Monterrey hace sol. Question 1 options:
Nikola buys a bouquet of 8 sunflowers for $18. What is the cost of 1 sunflower?
Parliament raced the colonies with new laws to help pay the debt for
A long distance runner starts at the beginning of a trail and runs at a rate of 5 miles per hour. three hours later, a cyclist starts at the beginning of the tr
you are building a new swimming pool in your backyard and borrow $600 from thr bank to help pay for the costs. after 3 years, you pay the bank $900, including s
imagine a story in wich something terrible is going to happen how could an author foreshadow this disastrous event
You are currently troubleshooting a network issue with your isp's customer support agent. the agent requests that you open up command prompt and type "ping 127.
A function has the rule y = -3x + 7. Which of the following ordered pairs represents an input of 5 and its output? (5, -8) (-8, 5) (2/3, 5) (5, 2/3 )