majorbernice05 majorbernice05
  • 12-04-2021
  • Mathematics
contestada

hillary paid 8$ for 12 dounts. what is the approximate unit cost for each donut

Respuesta :

reynajoseph306 reynajoseph306
  • 12-04-2021

Answer:

Step-by-step explanation:

You have to multiply 8 times 12 and that is 96

Answer Link
akiragibson428 akiragibson428
  • 12-04-2021

Answer:

$1.50

Step-by-step explanation:

12÷8

Answer Link

Otras preguntas

With advances in technology and science, designers turned to functional, minimalist designs. Which art style was rejected because of this?
What process takes place within mitochondria?
What creatures come out in rain?except earthworm,frog
Which of the following would appear in the Credits column of a bank statement for a checking account? A. An online bill payment B. Interest earned C. Bank fee
wha two states is dc located between
Which biome type covers much of the central United States from North Dakota to Texas? A) Temperate broadleaf forest B) Temperate steppe C) Semiarid desert D) Ta
Which statement best describes why it is important for all scientists to use the scientific method? A. By using the scientific method, all scientists ensure the
Why is the 2000 presidential election significant? Give two reasons.
Which battle represents the Native Americans' final attempt to resist the armed forces? A.) Sand Creek Massacre B.) Battle of Little Big Horn C.) Battle of Wo
What is a common precaution for people with health issues?