mcdonalds567
mcdonalds567 mcdonalds567
  • 12-04-2021
  • Mathematics
contestada

A 12-kg bag of mangoes costs $9.00

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 12-04-2021

Answer:

I think it would be around $1.33 for each kg

Step-by-step explanation:

You would divide 12 by 9. Once you do that, you get 1.33

Answer Link

Otras preguntas

The 1920s Bring Change Social Issues: List issues that impacted personal interactions. Economic Issues: List ways that the economy grew or changed. Technologies
what is one of the higher purposes of literature that an author might undertake? a- uncovering hidden truths about life b- sharing his or her writing talents c-
Uprisings sparked by the dismantling of the Charter of French Liberties forced the abdication of Charles X. -True -False
magnetic information on hard drives is accessed by a read head that
Explain why American modernist writers might have perceived the world as chaotic in the early part of the 20th century.
what's type of irony is this?VerbalDramaticSituational
can selicone conduct electricity and heat
Rabbits come in a variety of colors. Different environments have different dominant colors, and the dominant color helps the rabbit survive by providing camoufl
alcatuieste o compunere de 10-15 randuri in care sa descri un peisaj cu titlu Un peisaj de vis si inca una cu O dimineata de suflet(10-15 randuri)
How did the cold war affect the growth of technology in the united states?