GermanShepardLuv
GermanShepardLuv GermanShepardLuv
  • 12-04-2021
  • Mathematics
contestada

PLz help me thx!!! jenny bought gas for her car gas costs $2.55 per gallon jenny bought 13.8 gallons. What was the total cost for her gas????

Respuesta :

colerstone
colerstone colerstone
  • 12-04-2021

Answer:

35.19

Step-by-step explanation:

2.55=1 gallon

2.55*13.8=35.19

Answer Link
orabellagreenland
orabellagreenland orabellagreenland
  • 12-04-2021

Answer:

35.19

Step-by-step explanation:

i hope it is going to help you.

Ver imagen orabellagreenland
Answer Link

Otras preguntas

Which of these is a responsibility of the Georgia Department of Economic Development?
why are means of transportation and communication called the life lines of a nation and its economy​
Alaska is to November as Hawaii is to?
Do you think the interest on payday loans is too high or just right? should christians charge poor people interest on loans
Which of the following statements describe P-waves? Select the two correct answers A.They alternately compress and pull apart the particles in matter. B. They
The earth's energy budget is the balance of heat going in and out of Earth's atmosphere. This balance is important because _____. a.it can impact energy for p
The ticket price for a concert at a historic music hall includes $6.70 for the concert $4.20 for the program and a hall restoration fee. The price for 19 ticket
If you’re trying to attend to communication, you are ______
Please help In the triangle below b=__if necessary round your answer to two decimal places . Angle C=26.4 Angle A=33.7
what are the two types of arguments