bosh33
bosh33 bosh33
  • 03-04-2021
  • Mathematics
contestada

4. A case of 12 peanut snacks costs
$3.60. At that rate, how much would a
case of 40 peanut snacks cost?
Answer quick PLZZ no website

Respuesta :

samuelesbronstein
samuelesbronstein samuelesbronstein
  • 03-04-2021

Answer:

It would cost $40

Answer Link
lacey2005 lacey2005
  • 03-04-2021

Answer:

£40

Step-by-step explanation:

hope this help! :)

have a good day

Answer Link

Otras preguntas

Name 6 different fabrics produced from cotton fibres.
which of the following protists have cells with chloroplasts? plasmodiums amoebas euglenas paramecia
what is 103,2727,495 in expanded form
name the following chemical compound. fepo4 a. iron(ii) phosphate b. iron(ii) phosphide c. iron(iii) phosphate d. iron(iii) phosphide
can someone please help me with this question ?
Which three factors were part of European Imperialism?
What's 3(2x+5) algebraic
dyan wants to buy a book for $16.95 and a magazine for $4.50. about how much will he need to buy the items without having to round down to the nearest benchmark
Matter that has a definite volume but no definite shape is a
in which continent did England become dominant after the French and Indian War