Yesenia090p Yesenia090p
  • 02-04-2021
  • Mathematics
contestada

one package of strawberries costs $4.50 how many will 3 packages cost?


if you can please show your work:)

Respuesta :

xXSushiXx
xXSushiXx xXSushiXx
  • 02-04-2021

I think you have to multiply them to get the answer $13.5

Answer Link

Otras preguntas

distribute (x+1)(x-2)
How many eights are there in 6 1/2
Round 13 513 to the nearest thousand
how do I solve x+2y=8
distribute (x+1)(x-2)
2(n-3)=4n+1 this sucks not knowing the answer
Write this statement as a conditional in if-then form: All triangles have three sides. A) If a figure is a triangle, then all triangles have three sides.B) If a
2(n-3)=4n+1 this sucks not knowing the answer
What is the difference between displacement and double displacement reactions?Write equations for these reactions?
Write this statement as a conditional in if-then form: All triangles have three sides. A) If a figure is a triangle, then all triangles have three sides.B) If a