Yesenia090p Yesenia090p
  • 02-04-2021
  • Mathematics
contestada

if one jar of jalapeños cost $2, how much will 7 jars cost? can somone help me do this step by step?!:)))

Respuesta :

valeriemoise8
valeriemoise8 valeriemoise8
  • 02-04-2021

Answer:

14

Step-by-step explanation:

Answer Link
mjhoana502
mjhoana502 mjhoana502
  • 02-04-2021
Answer : 14 Explanation: multiply $2x7=14
Answer Link

Otras preguntas

I need help hopefully the picture uploaded is it a b c or d
in the triangle below, which of the following is equivalent to the sine of 67 degrees? a. 12/5 b. 5/12 c. 5/13 d. 12/13
Which is a TRUE statement about nicotine? A. Nicotine is less addictive as alcohol, cocaine, or heroin. B. Smokers experience little or no nicotine withdrawal
HELP THIS FRACTION HAS ME CONFUSED
What is the condensation point of water
Temperature changes throughout the hours of a day. Early in the morning, temperature increases slowly. At noon, the temperature rises sharply. During the after
The ratio of red jelly beans to yellow jelly beans in a dish is 3:4. If Greg eats 3 red jelly beans and 6 yellow ones, the ratio is 4:5. How many yellow jelly
1) 12,000 miles; 5% increase 2) 160 bananas; 20% decrease 3) 52 companions; 25% increase 4) 710 points; 10% decrease
When an infant progresses from crawling to walking an advancement in the infant's __________ has occurred. a. gross motor skills b. simple motor skills c. co
Give two different measurements that are equivalent to 2 1/2 quarts