Yesenia090p Yesenia090p
  • 02-04-2021
  • Mathematics
contestada

if one jar of jalapeños cost $2, how much will 7 jars cost?

Respuesta :

cheshirecat23
cheshirecat23 cheshirecat23
  • 02-04-2021

Answer:

14 dollars

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

To which major cultural region should you move if you want to avoid harsh winters but enjoy fresh seafood? A. West B. Midwest C. Northeast D. South
how long does it take to get omicron after being exposed
Explain how using formal language versus informal language might affect the outcome of your email
Evaluate. 12⋅(14+13)2+23 Enter your answer as a mixed number in simplest form by filling in the boxes. $
identify the tense of Alex runs two miles each day
Assessment details Total points: --/4 Attempts left: 3 Assessment question It’s cleaning day! Who’s doing what? Write the correct answer to each question, based
A soccer club had 22 members with a mean age of 19.
Then 22 new members joined. One is 17 years old, and the other is 30 years old.How did the mean age change a
22. Karn: What are you going to do this weekernd? Beam: I'll help my mother clean the house. What about you? Karn: 1. I have two rabbits. 2.1 feel very well. 3.
Which expression is equivalent to
Tyler orders a meal that costs $15. The sales tax rate in Tyler’s county is 6.6%. Tyler also wants to leave a tip between 15% and 20% for the server. How much