Yesenia090p Yesenia090p
  • 02-04-2021
  • Mathematics
contestada

Three bulbs of garlic cost $8. how many would 12 bulbs cost?

Respuesta :

millekriste millekriste
  • 02-04-2021

Answer:

$32

Step-by-step explanation:

3 bulbs of garlic = $8.

12 / 3 = 4. 4 x $8 = $32.

Answer Link
456192
456192 456192
  • 02-04-2021

Answer:

96 Dollars

Step-by-step explanation:

Hope this helps. =)

Answer Link

Otras preguntas

Can someone help me understand how you add fractions? Like step by step like for an a example 3 3/5 + 2 1/4=?
Đặc điểm nổi bật của hoạt động thương mại Hy Lạp
Solve for X 3x.4 - 7x - (x • 17)
Consider functions f and g. Which expression is equal to ? 100 POINTSS!!!!
If you start with 0.020 g of Mg, how many moles of H2 will you make if the reaction is complete?
Solve the following linear equation for x. 4(3x-1)-6-5x=18
according to the trichromatic theory of color vision
4. Misty drew trapezoid FGHK with the vertices F(-3, 2), G(-3, 6), H( 1, 4) and K(1,2). She also drew trapezoid LMNP with the vertices L(-2, 4), M(-6, 4), N(-4,
The hypotenuse of a right triangle is 9.6 cm long.
Which picture shows the correct graph of [x] = 1?