bw17806 bw17806
  • 02-04-2021
  • Mathematics
contestada

A 2 kilogram bag of sand that costs 2.88

Respuesta :

faylilly
faylilly faylilly
  • 02-04-2021

Answer:

Step-by-step explanation:

2×2.88

=5.76

Answer Link

Otras preguntas

Shiloh can run 3/4 of a mile in nine minutes. Express her speed as a unit rate, in miles per hour.
efwrvrvrv3rvrvb3rvr3vrvrv
Reba works at a starbucks coffee shop where a 120z cup of coffee costs $1.65, a 160z cup costs $1.85, and a 20oz cup cost $1.95. During one busy period, Reba se
How is Triangle ABC similar to DBE?
Would you rather find yourself rich with money or rich with love?10 sentence​
I need help with this question! Will mark brainliest :)
idk what to put here lol
4/5 + 3/5 add following numbers and simplify
Which sentence from the passage BEST summarizes the author's main point? оооо No other artist has captured light in its many forms, hues, and patterns like the
please help meee!!!!!!!