jtgallo jtgallo
  • 01-04-2021
  • Mathematics
contestada

Each gallon of gas costs $3.50.

Respuesta :

kenarmstrong06
kenarmstrong06 kenarmstrong06
  • 01-04-2021

Answer:

I need to know how many gallons you have.

Step-by-step explanation:

You should multiply the amount by how many gallons.

Answer Link
truthcavanaugh
truthcavanaugh truthcavanaugh
  • 01-04-2021

Answer:

whats the question

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

What is the total surface area of the figure shown
Which of the following choices represents the expanded form of the number 38,072? 30,000+800+70+2 30,000+8,000+70+2 30,000+8,000+700+2 3,000+800+70+2
What do you think about space? Do you think it ever ends? And if so what do you think would happen if you pass the edge? What do you think the end would look li
Why does Wiesel vow never to do in this Nobel Prize acceptance speech?
from “I Have a Dream,” by Martin Luther King, Jr. I am not unmindful that some of you have come here out of great trials and tribulations. Some of you have co
What do you expect to read in an essay with this thesis statement?
Jim is painting the inside of a circular helicopter pad. How many cans of paint would he need if the pad is 50 feet across and each can of paint covers about 20
What happens during radioactive decay, and what is the result at the end of radioactive decay
How is a credit union different from a retail bank
A rectangle has perimeter 68 meters, and its area is 280 sq-meters. find the dimensions of this rectangle. (for purposes of this problem only, the width is shor