niamhluvsbillie niamhluvsbillie
  • 01-04-2021
  • Mathematics
contestada

help me with this question!

help me with this question class=

Respuesta :

ivandriburger42
ivandriburger42 ivandriburger42
  • 01-04-2021

Answer:

it will cost him £2.38

Step-by-step explanation:

bc you first multiply 4.25kg with £1.40 and that equals to 5.95

then you take 5.95 and devide it with 2.5 kg then that equals to £2.38.

I hope that this helped you.

Answer Link

Otras preguntas

Q 1. What graph would be best to use if you were to study the number of students in each grade of a school? Bar graph Line graph Pie chart Pictograph Q 2.Wh
3 types of insomnia?Why does "type" of insomnia matter?
PLS HELP BRAINLIEST A local dinner theater sells adult tickets for $105 each and children's tickets for $60 each. For a certain show, the theater sells 84 tick
A firewall administrator has configured a new screened subnet to allow public systems to be segmented from the organization's internal network. The firewall now
What is apoptosis a. Abnormal growth of cells b. Ionizing radiation c. Prolapse of an eyelid d. Programmed cell death
Two cities are 2000 km apart and lie on the same north-south line. the latitude of the northernmost city is 52 Degrees N. what is the latitude of the other city
How does speed of sound in water and steel compare to the speed of sound in air?
dahilan ng kolonyalismo
Who can tell the person or family a diagnosis or prescribe treatments? a. Doctor b. Nurse c. Pharmacist d. Physiotherapist
The middle of the lower half of a data set is; a upper quartile b lower quartile c median d maximum