Briannavaldez671 Briannavaldez671
  • 15-03-2021
  • Mathematics
contestada

find the unit price if a dozen apples cost $4.80​

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 15-03-2021

Answer:

0.40 cens

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Which point is a solution to the system below 2y<-12x+4 y<-6x+4?
Jan left her home and drove for 5.2 hours due north at a rate of 60 miles per hour. After visiting a friend, she drove due south for 2.4 hours at 55 miles per h
Rewrite the paragraph correctly
can someone please help with this question I'm struggling
What is the slope, y-intercept l, and equation for this graph?
Listen to an excerpt from Beowulf here. Write two to three sentences explaining what you notice about the language of the poem.
Help me please and thanks
A summary needs proper documentation because it's relating someone else's idea while at the same time        A. shortening the material.   B. directly quoting f
When is the last date on which you can update your registration prior to an election?
PLEASE ANSWER FAST WILL MARK BRAININESS 1. Refer to the book and to Reading Guides from previous lessons to help you complete the following outline. Then, write