kimjennielisa04 kimjennielisa04
  • 15-03-2021
  • Mathematics
contestada

Callie has $24.65 to spend on groceries. After buying 6 potatoes, she had $18.95 left. If each potato costs the same amount, what is the price of one potato?​

Respuesta :

prempratel prempratel
  • 15-03-2021
Idekcgxhdvdhchsiceycu h hey hcg dad hb SC u job bc I
Answer Link
nobodyneedstoknow1
nobodyneedstoknow1 nobodyneedstoknow1
  • 24-03-2021

Answer:

0.95 or .95

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

difference between pyrolysis and cracking?
Which of the following is written correctly? In June 1776, Thomas Jefferson wrote the first draft of the Declaration of Independence, and it was formally adopte
Shanika is thinking of a rational number, but tells you its opposite. What is true about the number she is thinking of? a.it is located at zero on a number li
scott is on his way home in his car. his drive is 18 miles long. he has finished two-thirds of the drive so far. how far has he driven
difference between eastern coral snake and scarlet king snake
may someone help me out with this question please
A tiltmeter is a volcanic monitoring tool that measures _____.
Cells can regulate what they need or don't need to maintain their own health. True
Infrared radiations are produced when a changing electric field creates a longitudinal wave parallel to it longitudinal wave perpendicular to it changing mag
¿Con ________ estudias? Estudio con mi amiga Marta.