kaileighpatterson kaileighpatterson
  • 15-03-2021
  • Mathematics
contestada

6 friends decided to put their money together to buy a pet for the class. The pet and it's accessories cost $225. How much will each student have to pay?

Respuesta :

brandondwylitis65 brandondwylitis65
  • 15-03-2021

Answer:

b

Step-by-step explanation:

Answer Link
melvika melvika
  • 15-03-2021
225/6=37.5
So each student pays $37.5
Answer Link

Otras preguntas

Someone help me with this, The form for this problem says I’m wrong about the Domain {(-3,-2),(-1,0),(0,1),(3,4,),(6,7)} Domain: {(-3,-1,0,3,6,)} I’m sure I’m c
Put the correct endings on the verbs.
What are 3 questions to ask in an interview about a school dance?
Through which cell structure does waste exit the cell? Cell Membrane G. Chloroplast H. Vacuole J. Nucleus
PLEASE HELP 2) Common Factors: 2 cups = 1 pint 2 pints = 1 quart 4 quarts = 1 gallon How many cups of Rice Krispie cereal (RK) are in 0.37
1. The point (–1, 13) is on the terminal side of an angle in standard position. Use this point to calculate the values of the six trigonometric functions of th
9.5 less than a number n equals 27
Choose a liner function for the line represented by the point-slope equation y-5=3(x-2)
Please I need help please find the exponent for “3”
Form Opinions Do you think the Americas became populated by a land bridge, by boat, or by a combination of the two? Explain your position PREHISTORY!!!