mr7936504 mr7936504
  • 15-03-2021
  • Mathematics
contestada

Elena is ordering dried chili peppers and corn husks for her cooking class . chili peppers cost $16.95 per pound and corn husks cost $ 6.49 per pound

Respuesta :

zerochilltastic
zerochilltastic zerochilltastic
  • 15-03-2021

u divid add and round the numbers

Answer Link

Otras preguntas

Raphael paid $1099 for a camera during a 30%off sale.what was the camera's regular price
Gestational diabetes is a type of diabetes that can develop during pregnancy. a. True b. False
Can someone please answer. There is a picture. It is only one question. Thank you so much!
How many senators represent each state?
The trial of the French captain Alfred Dreyfus led to a. Abstract Expressionism. The trial of the French captain Alfred Dreyfus led to?
Which expression is equivalent to four? a. (10 – 4) + 2 b. 10 – 4 + 2 c. 10 – (4 + 2) d. (10 – 4 + 2)
Which of the following is an example of a wheel and axle? pencil sharpener block and tackle system knife lid on a jar
WHAT TOWNSHIP DO I LIVE IN? ZIP CODE 46060
Match each ecosystem with its location. Match Term Definition Alpine A) Southwestern United States Tundra B) Central United States Grassland C) High mounta
Explain why exercise programs must increase in difficulty induration overtime to remain effective