layla361 layla361
  • 15-03-2021
  • Mathematics
contestada

Mugs cost $5 each and sell for $20 each. Find the markup.

Respuesta :

brianacanchola83
brianacanchola83 brianacanchola83
  • 15-03-2021
The answer to this is 15
Answer Link

Otras preguntas

how do I solve for x in x^2 - 8x + 12 = 0 using factoring?
what is the difference between concealed and revealed propaganda
write an equation in point-slope from for the line that has a slope of 6and contains the point (-8, -7)
is the earth getting heavier
Express 9.062 as a mixed number in the simplest form.
A grain storage bin has the following dimensions, 11 feet high, 28 feet long and 12 feet wide. The volume of 1 bushel is 2200 cubic inches or 1.273 cubic fee
Choose the word that describes a person who is smart but in a sneaky way. A. Sharp. B. Cunning. C. Intelligent. D. Skillful.
1.How would you describe a person that wants to help his family ? 2. How would you describe a person that is hopeful?
Which best describes a likely result for the circulatory system if the heart is weakened? A. Oxygenated blood would not be pumped to the body's cells via the v
If a 21 ounce box of cereal costa $2.94,what is the unit price.