joannleeolsen4213 joannleeolsen4213
  • 14-03-2021
  • Mathematics
contestada

Ms. Johnson bought two dozen cookies at $13.20 for her students. What is the cost for each cookie that is given to her students? *

Respuesta :

colesparks51
colesparks51 colesparks51
  • 14-03-2021
13.20 divided by 24.

That’s $.55 a cookie.
Answer Link

Otras preguntas

combine sentence and use coordinate conjection: 1) my bus driver is strict . she is friendly. ( compund sentence ) 2) the engine sputtered. then it died ( co
PLEASE HELP ME I BEG I REALLY NEED HELP WITH THIS PROBLEM!
La capital de Puerto Rico es _____. A. San José B. El Morro C. San Juan D. Tegucigalpa
2/3 × (9+12) 15 × 2/3 which is bigger
In 2007, the U.S. population was 302 million people. In 2012, it was 314 million. What was the population change per year?
In the balanced equation 4Fe + 3O2 = 2Fe2O3 how many atoms of iron (Fe) are reacting with every three molecules of oxygen (O2)?
Suppose you add 10% of a number to the number, and then you subtract 10% of the total. Is the the result greater than, less than, or equal to the original numbe
PLEASE I REALLY DONT HAVE ENOUGH TIME PLEASE I BEG I REALLY NEED PLEASE I BEG YOU I DON'T MUCH TIME ONLY 1HOUR AND I NEED TO DO A LOT IF YOU MEDL PLEASE I PROMI
The United States declared war on Japan because of the attack on Pearl Harbor. a. True b. False
determine the value of n to make this statement true n÷4=78÷6