smithjl2
smithjl2 smithjl2
  • 11-03-2021
  • Mathematics
contestada

A 2.6 L container of juice costs $3.00. How much are you paying for 1 L?

Respuesta :

JourneyM31 JourneyM31
  • 11-03-2021
You are paying approximately 1.15 dollars
Answer Link

Otras preguntas

the bird flew-the sky preposition
Summarize the importance of defining an engineering design problem, and explain how the criteria and constraints of the problem influence the design solution.
two teachers want to give books to students. first teacher's books aren't enough for students, she needs 24 more books to be enough, and also the number of seco
what is science??????​
what is the meaning of belie ?​
Which root operation involves inserting a non-biological appliance to monitor, assist, perform, or prevent a physiological function without replacing a body par
Simalirities between procedural text and nonprocedural text
The most common cause of morbidity and mortality with a SAH is _____. 1) Hypertension 2) Aneurysm rupture 3) Trauma 4) Infection
What does this prefix typically mean: "upward, excessive, or again"? 1) Re- 2) Ex- 3) Up- 4) Over-
Develop a story using the following begining,suggest a suitable title.-soham was about 18 years old.He was too poor to afford college fees.He took a job with a