Seudónimo Seudónimo
  • 15-11-2016
  • Mathematics
contestada

The cost of 3 scarves is 27.75 what is the unit price

Respuesta :

gabbyz66
gabbyz66 gabbyz66
  • 15-11-2016
Okay, the answer should be $9.25 per scarf. I got this answer by dividing the 27.75 by the 3. Hopefully it works! I just done with this lesson in school, so how to do the math for unit price is still fresh in my head.
Answer Link

Otras preguntas

what type of figurative language is "the soft, unbroken snow seemed to advertise solidity beneath." ???????? HELP
Which values are solutions to the inequality below?
what were the goals of the sedition, alien, and naturalization acts
19 POINTS!!!!!!!! How do the events at the school banquet affect “First Love”? A.They serve as the text's complicating incident because Judith finally talks to
if (5-3i)(x+iy)/(4-5i) = (2+i)^2-(3-4i)^2 then x= and y=
How much Sr(OH)2 • 8 H2O (M = 265.76) is needed to prepare 250.0 mL of solution in which [OH–] = 0.100 M?
And which clauses should be matched with and who clauses. True False
Why did France want to sell the Louisiana territory
Use the graph below to fill in the blank with the correct number. f(-2) = _______
Solve using the quadratic formula. 3x^2+6x+7=0