Rubyyvall Rubyyvall
  • 14-11-2016
  • Mathematics
contestada

You bought a magazine for $5 and four erasers. You spent a total of $25. How much did each eraser cost?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 14-11-2016
well all you would have to do is subtract 25 to 5 which is 5 so $20 is how much
Answer Link

Otras preguntas

Taryn conducted a science experiment on saturation. She added sugar to sugar water solution at different intervals. The graph shows how much sugar was in the so
Marita orders 12 yards of material to make banners. If she needs 1 foot of fabric for each banner, how many banners can she make?
McKenzie works for a catering company. She is making iced tea for an upcoming event. For each container of tea, she uses 16 tea bags and 3 cups of sugar. If McK
question #3) 3 times of 5 feet inch=____feet ____ inches
rewrite this expression using the distributive property then simplify. 2/3(6x+12)
Which description of Alexander Hamilton is correct? A. the commander of British troops in the South who lost the Battle of Yorktown B. a young officer on Washin
how do you convert gallons to liters? Explain
how do you convert gallons to liters? Explain
A cancer, acute lymphoblastic leukemia, is caused by chromosomal translocation. How does this condition arise? due to addition of extra chromosome in the pair o
In the figure above, CDE is an equilateral triangle and abce is a square...