Seudónimo
Seudónimo
14-11-2016
Mathematics
contestada
HELP ME PLZ THIS IS HARD FOR MEEEEE thx!!!
Respuesta :
hannahh2915
hannahh2915
14-11-2016
It would cost $10.50 for 4 hours. $5.50= 2 hours and $2.50= per hour after two so 5.50+2.50+2.50 = $10.50
Answer Link
Аноним
Аноним
15-11-2016
$5.50 per hour x 2 hours + $2.50 per hours x 2hours
So the answer is $16
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 35+ )
Otras preguntas
1. Given the graph to the right, what is the coordinate of point A? 2.Given the graph to the right, in which quadrant is point E? (will pick brainiest)
What is a federal government
Select the correct answer. Gina's father has diabetes and takes insulin. He recently had a liver transplant, after which he was put on anti-rejection medicines.
ancient egypt was a polytheistic society. what does this mean
Your friend is trying to quit drinking to become more healthy. What can she do to improve her chances of sucess?
All living things depend upon a genetic code for reproduction. true/false
Which of the following is a method that geneticists use to determine if an individual has chromosome abnormalities? karyotype of the individual's chromosomes D
How many collections of six positive, odd integers have a sum of 18? Note that 1 + 1 + 1 + 3 + 3 + 9 and 9 + 1 + 3 + 1 + 3 + 1 are considered to be the same col
Who pointed to events like World War I as examples of people’s aggressive tendencies? A. Emile Durkheim B.Karl Marx C.Sigmund Freud D. Auguste Comte
What does the slope of a line represent? A. change in a dependent variable B. change in an independent variable C. rate of change in a dependent variable wit