Miraculoussoul
Miraculoussoul
13-11-2016
Mathematics
contestada
does anyone understand this?
Respuesta :
Hi4801824552
Hi4801824552
13-11-2016
Maybe, I don't know if I fully understand. I think it's $3! Sorry If i'm wrong, Miraculoussoul!
Answer Link
austinbaird
austinbaird
13-11-2016
so there is a straight line, so at 1 slice it costs $10 and at 5 slices it is $20
so y/x is $10/5 = $2 increase for every slice
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 12+ )
Otras preguntas
A grocer bought 25 bags of flour form a wholesaler he marked up the priced each bag by 1.50,sold all of the flour for total of 87.50 how much did the grocer pay
Kim was driving home from work and got into a car crash. She sustained injuries to her abdomen and lost an excessive amount of blood. Paramedics were unable to
what is a computer
What is the connection between Western agriculture and long summer vacations?
El primer día de clases: En los países hispanohablantes, los estudiantes regresan a las clases en diferentes meses. Por ejemplo, en Uruguay y Chile los estudian
13-2x=4x+7 I’m being asked how to solve this
Solve-2a-5>3 Which graph shows the solution?
Beth is solving this equation: 1/x + 3 = 3/x She says “I can multiply both sides by x and get the linear equation 1 + 3x = 3, whose solution is x = 2/3.” Which
Find four consecutive integers whose sum is 17802.
Can anyone please help me out ?