BhaddieNeedsHelp BhaddieNeedsHelp
  • 04-03-2021
  • Mathematics
contestada

25 Points!!. $1.60 for 8 oz, (cheese)
What’s the unit price?

Respuesta :

jazzywazzy1804
jazzywazzy1804 jazzywazzy1804
  • 04-03-2021
The unit price is $0.20 per ounce or $3.20 per pound.
Answer Link

Otras preguntas

help me do my science work :) thankyou​
What is the domain of g?
Select the correct answer
HELP ASAP What is the solution to the system of equations? y = x + 3 y = -x-1
what number would 31 be 24% of
Which of these best describes the different religious and belief systems in Southeast Asia? A) Southeast Asia is dominated by Judaism B) There is no Christian p
4. What are the differences between a living will and a health care power of attorney? be specific please
why must god pleasing righteousness be different from that of the pharisees and teachers of the law
Write the equation of a quadratic function with roots at -4 and -2, and a vertex at (-3, 1). Write the equation in standard form.
Did the Framers of the Constitution establish a just government?