hermelat2043
hermelat2043 hermelat2043
  • 04-03-2021
  • Mathematics
contestada

Brand X cost $1.56 for 12 oz brand why cost $0.02 more per ounce what is the cost of 15 oz of brand y ​

Respuesta :

kendrasalcedo2010
kendrasalcedo2010 kendrasalcedo2010
  • 04-03-2021
I think it will be wait let me get backnto. You
Answer Link

Otras preguntas

Five less than the product of 8 and y for 30 points
help i don’t know what to do here!
A rectangular garden 800 square feet in area is to be fenced off against rodents. Find the dimensions that will require the least amount of fencing if one side
balance NaHCO3(S) -NaOH(S)+CO(G)
Write the equation of a line that passes through point (-5,3) and is perpendicular to y=3/5x +2.
A chemist prepares a solution of silver perchlorate (Agcio) by measuring out 0.91 kg of silver perchlorate into a 400 ml. volumetric flask and filling the flask
PLSSS please help me get the answer and how to show my work
=-= 50 Points =-= Must give the correct answerSolve by equating exponents and using the Equality of Bases Property. Solve (2)^x/2 = 16 for x
Guys that true? when you’re dividing do you put the bigger number first and then the smaller one or the opposite because you get different answers
Francine is playing a board game with her friends. She needs to roll two dice and get a total greater than ten to win the game on the next roll. What is the pro