hiboyitsfire hiboyitsfire
  • 03-03-2021
  • Mathematics
contestada

24 pack of mountain dew for 9.99 or a pack if mountain dew for 5.99 find the unit number​

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 04-03-2021

Answer:

24 pack of mountain dew=9.99

1 pack of mountain dew=9.99/24=0.41625

Answer Link

Otras preguntas

what do you add to 2 2/9 to make 4
Based on the meaning of the word derivative what is a possible theme of the poem? An intelligent poet is not inspired by others. An unoriginal poem is not worth
Explain the formation of a stack. (4 marks)
Johnson Superior Products Inc. produces hospital equipment and the setup requirements vary from product to product. Johnson produces its products based on custo
Which is the best estimate for the area of the figure above?
Plz help me solve this pre calc problem, I have to condense using the properties of log
What is the missing reason? A) Addition Property B) Division Property C) Associative Property D) Distributive Property
What is the solution of the system? Use elimination. 5x + 6y = 17 −10x − 9y = −43
The culture of the people of chad would MOST LIKELY be influenced by A) their proximity to the desert. B) trade via the Mediterranean sea. C) their proximity to
im just be straight with y'all im clueless with this stuff :(