maloryglory
maloryglory maloryglory
  • 03-03-2021
  • Mathematics
contestada

I need help with the first part I will give brainliest

I need help with the first part I will give brainliest class=

Respuesta :

yo21423
yo21423 yo21423
  • 03-03-2021

Answer:15 candy bars are solddd

Step-by-step explanation:

Answer Link
rocco44 rocco44
  • 03-03-2021

Answer:

I believe the answer is $3.50

Step-by-step explanation:

1. You can see that 2 candy bars (x axis) sold result in $7 being spent (y axis).

2. To get how much the band makes for selling 1 candy bar, you divide the $7 by two.

Answer Link

Otras preguntas

What is the total cost of a $150.00 necklace if the sales tax is 6.5?
Why is the quotient of 3 and 6 an ambiguous phrase?
What is the solution to the system of equations x=3y+5 x-4y=3
Traditionally, does the oldest or youngest family member open the first present?
how does article 6 establish the supremacy of the constitution?
solve this systems of equation word problem. please two burgers and one hotdog cost $4.82. At the same price, one burger and two hotdogs cost $3.70. How much d
First 10 composite numbers
Which statement is true about peasants in Russia during the 1600s? A. The average peasant was a serf, but serfdom in Russian had improved greatly over time and
Wayne has a recipe on 3 inch by 5 inch index card that he wants to enlarge to 15 inches long. how wide will the enlargements be?
If pencils sell at 6 for 59 cents, how many pencils can be bought for $2.95?