Seudónimo Seudónimo
  • 11-11-2016
  • Mathematics
contestada

What is the unit price for a piece of cheese if 1.24 pounds cost 11.25

Respuesta :

PearlxHistory
PearlxHistory PearlxHistory
  • 11-11-2016
It would approximately be $9.07
Answer Link
troyee2002
troyee2002 troyee2002
  • 11-11-2016
Each pound of cheese would cost about $9.31 .
Answer Link

Otras preguntas

Metacognitive control Example
los pasos de juan miden 50cm de su cas a su colegio llega con 180pasos. ¿cuantos kilómetros distan la casa y el colegio de juan?
What is a Shakespearean sonnet?
¿A qué hora es la clase de Inglés? (1:20) a. Es a las once menos veinte. b. Es a las once y veinte. c. Es a la una y veinte. d. Es a la una y doce.
Draw the electron dot structure of the hydroxide ion (OH-).
Which BEST explains why reading out loud helps visual learners? A.It requires them to look at every word. B. It is an effective technique for all learners. C.It
frecuencia alélica y genotípica de la enfermedad de Binswanger
What is an angle that is adjacent to ∠BEC? Please help!!!
What’s the value of (a)?
What do you think is the most important reason why Ghana is still a less economically developed country?