QueenDee3 QueenDee3
  • 11-11-2016
  • Mathematics
contestada

A box of 12 Popsicles costs $4.44 what is the Popsicles unit rate

Respuesta :

sneumann15 sneumann15
  • 11-11-2016
the unit rate would be $0.37
Answer Link
Аноним Аноним
  • 11-11-2016
The unit rate is 37 cents per popsicle.
Answer Link

Otras preguntas

Please help me!!!!!!!
What is cos 60°? 60 2 1 90' 309 3 O A. O B. 2 С. 0 D. OE. E. < PREVIOUS
ILL MARK AS BRAINLESS PLS HELP
Which does not require a moist environment for reproduction? fern moss conifer
who is steve jobs what did he do in life or something
I need help with this pls help
2. What did the location of Austria-Hungary and Germany do to the rest of Europe and Russia?
What fraction is equavalient to 1/2Hiiiiiiiiiiiiiiiii
The substance that is produced from a chemical reaction •reactants •chemical reaction •atom •product •molecule
From what Tim explains in the movie, what can you infer about the temperature inside a refrigerator?