QueenDee3 QueenDee3
  • 11-11-2016
  • Mathematics
contestada

A box of 12 Popsicles costs $4.44 what is the Popsicles unit rate

Respuesta :

sneumann15 sneumann15
  • 11-11-2016
Unit rate equals $0.37
Answer Link
keebz216 keebz216
  • 11-11-2016
The Popsicle unit rate is $0.37/ Popsicle
Answer Link

Otras preguntas

FUNCTION NOTATION PLEASE!! By noon, a charity had collected 83 shirts. Every hour after that, it collected 20 more shirts. Function s gives the number of shir
What is a monolithic structure operating system? Mention at least one primary advantage and disadvantage.
What is the magnitude of the momentum of a 19 g sparrow flying with a speed of 3.2 m/s?
Read this sentence from the story. “Kia went to a few more houses, and five people hired her too walk there pets.” Rewrite the sentence correctly on the lines
when 25.0 g of KClO3 reacts, how many grams of O2 are produced
a is four times the sum of b plus 12.5, how many degrees is b
What does she mean by "Tiny tweaks lead to big changes"? What does she say to do? In what aspect of your life could you use this? A. Explanation of "Tiny tweaks
how does cal's point of view change toward bonus army in two roads
For the molecular compound sulfur tetrafluoride , what would you multiply "grams of SF4 " by to get the units "moles of SF4 " ?
The condenser of a distillation column uses a propane refrigeration unit in an OVC cycle. a) Define the OVC cycle b) Explain the role of the condenser in distil