rdejesus0017
rdejesus0017
02-03-2021
Mathematics
contestada
I just need this one for a Assignment
Respuesta :
myerscalvary2006
myerscalvary2006
02-03-2021
Answer:
the answer is 30
Step-by-step explanation:
Answer Link
fnga5883
fnga5883
02-03-2021
Answer:
hope it helped you with your assignment:)
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 57+ )
Otras preguntas
C Panuto: Basahin ang maikling kwento. Pagkatapos sagutin ang mga katanungang naibigay. 1. Ano ang paksa ng kwento? A. Pagtulong sa kapwa C. Pasasalamat sa mga
6) 12 pounds of peanuts are mixed with an unknown weight of cashews. The peanuts cost a total of $30, the cashews cost $5 per pound. The combined mixture of nut
How much plastic is produced for cup of noodles (instant ramen)?
how does uncle marcos try to win the hand of cousin antoniea?
Is it possible to get radiation from someone who has been exposed to radiation?
Which of the following is an example of how culture can help humans survive? O O A. The overuse of resources can make a human practice unsustainable. B. The dev
Kate’s hat cost $26.40, her gloves cost $17.10, and her coat cost $94.95. How much did the three items cost? a) $118.45 b) $128.55 c) $138.45 d) $138.55
A 20 g mixture of propane gas and oxygen is placed in a sealed metal container. An electric spark inside the container causes the propane and the oxygen to reac
A 1.2kg stone is tied to a string and swung in a vertical circle with a radius of 0.75m. The string can withstand a tension of 40.0N. At what maximum speed can
Why are most pots and pans that are used for cooking made out of metal? In three to five sentences, apply your knowledge of conductivity and resistance to expla