mistat101
mistat101 mistat101
  • 12-02-2021
  • Mathematics
contestada

do any of you guys know the answer to this?
​

do any of you guys know the answer to this class=

Respuesta :

kristyzz0305
kristyzz0305 kristyzz0305
  • 12-02-2021

Answer:

Granola Bars: Tasty Treat

Juice boxes: Healthy Eatz

Muffins: Tasty Treat

Ice Cream: Healthy Eatz

Step-by-step explanation:

Divide the price of everything by it's quantity.

Ex. Healthy Eatz Granola Bars:

3.00 ÷ 6= 0.5

(each granola bar costs 5 cents)

-Do that for everything and select the cheapest cent per item for each category

Answer Link

Otras preguntas

How do you multiply mixed numbers and fractions?
The ordered pairs (0, -2), (1, 1), (2, 4), (3, 7), and (4, 10) represent a function.  What is a rule that represents this function?
Which is better salary offer$550per 40-hour week or $13.00 per hour for 40 hours
Will someone please explain how to do -(7c-18)-2>0 Step for step??? I don't understand how to.
36 is what percent less than 48?
How do I solve 15+(5-x)/x=30
Divide 33 photos into two groups so the ratio is 4:7. How do you properly write the answer? 4 7 4 7 4 7 4+4+4=12 7+7+7=21 12+21=33 Is th
Ramon has a rope that is 25 1/2 feet long. He wants to cut it into 6 pieces that are equal in length.  How long will each piece be?
Pollution is the only way that humans can cause changes to ecosystems. True or false?
what does 10a-a-a-a equal