jaecol391ox0nr4 jaecol391ox0nr4
  • 12-02-2021
  • Mathematics
contestada

A local frozen yogurt shop sell its yogurt and topping for $0.45 per ounce. If Felix bought 8.4 ounces, how much did it cost?

Respuesta :

plopideplep plopideplep
  • 12-02-2021
8.4 ounces costs $3.78
Answer Link
994821453 994821453
  • 12-02-2021

Answer:

It costs $25.65

(Im not sure if this is right but i tried)

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

1. Read the paragraph I like my school. I have many friends there. In class, I read and write. Then, we go outside to eat an apple, jump and play. And when the
why reverberation doesn't occur in well furnished room?​
Type the correct answer in each box. The point on the number line shows the opposite of , or the opposite of the opposite of .
What is the 100th term of the sequence with a1 = 222 and d = -5? PLEASE HELP VERY URGENTTTTTT!!!!!
I NEED HELP WITH THIS AND I'LL GIVE YOU 30 POINTS SO THANK YOU!! How does the Wisconsin constitution organize its executive branch? How does the Wisconsin const
“In a List of Positive Integers, Set MINIMUM to 1. For each number X in the list L, compare it to MINIMUM. If X is smaller, set MINIMUM to X.” Read this STATEME
why do people save money in bank​
how would st thomas aquinas define justice? (grade 12: law)​
What does 2a + 3c + 4d simplify to?
People who wanted free land through the Homestead Act needed to: O A. vote in state government elections. O B. wait five years before beginning to farm. O C. co