margaritazavala1425 margaritazavala1425
  • 12-02-2021
  • Mathematics
contestada

$19.99, $8.99, $35.99, $49.99, $49.99, $39.99, $99.99, $79.99, $35.99, $19.99, $49.99, $29.99, $49.99, $54.99, $35.99, $49.99, $19.99, $8.99, $29.99, $35.99 what's the median

Respuesta :

jazzgidd
jazzgidd jazzgidd
  • 12-02-2021
$34.99,, the middle numbers are $19.99 and $49.99, add them both and divide by 2 = $34.99
Answer Link

Otras preguntas

-5 -4 -3 -2 1 2 3 4 5 -2 -3 -4 -5 The graph shown is not a function because points (-1, 2) and ( have the same X-value. Aww
why was immortality to appealing to people living in the 1st century ?​
17 apples for $3.91 what is the unit rate per apple
For each of the following acid-base reactions, calculate the mass (in grams) of each acid necessary to completely react with and neutralize 3.65 g of the base.
I need help!!!! I’m stuck!!!
What is Gravity?PLEASE ANSWER ​
Gabriel has 15 ⅝ pounds of clay. He will use 7/10 pound to make each bowl. After making 8 bowls, Gabriel wonders how many more bowls he can make. How many more
IPLEASE HELP I DONT UNDERSTAND
help!! the measure of the angles of a triangle are shown in the figure below. Solve for x.
२. मौसमअनुसार तरकारी भण्डारण किन गर्नुपर्छ ? स्पष्ट पार ।रण​