AnnyZeaMejia3366 AnnyZeaMejia3366
  • 12-02-2021
  • Mathematics
contestada

Mrs. Johnson went to H-E-B. She bought a ham, 3 pounds of cheese and an 8-pack of tissues for $17.44. What was the unit price for the tissues?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 12-02-2021

2.18

17.44 ÷ 8 = 2.18

sorry if I'm wrong.

hope it helps.

Answer Link
AshBHai82
AshBHai82 AshBHai82
  • 01-03-2021

Step-by-step explanation:

The Answer Is -----

2.8

As,

17.44 ÷ 8 = 2.8

Answer Link

Otras preguntas

El pastel de cumpleaños me trajo mi abuela es delicioso. Más le gusta a mi abuela es celebrar los cumpleaños de sus nietos. Las fiestas organiza mi abuela son m
HELP ASAP NO ROCKY!!!!!!!!
Simplify by using radical. Rationalize denominators. 2a^-1/2
Question 2 of 25 f(x) = 6x + 4. Find the inverse of f(x). O A. f¹(x) = 4 − 6x Ỏ B. f-1(2) = * O c. f¹(x) = -6 OD. f¹(x) = 6x − 4 I NEED YA HELP BRO.!
Which statement is true of a piece of ice at 0°C that is put into a freezer at -18°C?
The trend of the world economy toward becoming a more interdependent system is known as:.
1. A football is kicked with a velocity. of 20m/s at an angle of 45° with the horizontal i. Find the time taken by the ball to strike the ground ii. Find the ma
Rebecca earned $115 in simple interest for 8 months at an annual interest rate of 3%. How much money did she start with in her account?
Which situation will result in an individual being issued a restricted travel card?.
Read the following passage:He sighed and looked about him. "This is no world for men," he said. "And yet in a way--it appeals."He became silent for a time, then